08 Aralık Konya-Şeb-i Arus Törenleri Turu Günübirlik 149 TL

yorumsuz
123 Defa Gösterildi
08 Aralık Konya-Şeb-i Arus Törenleri Turu Günübirlik 149 TL

Fiyat: 149 TL 

Polatlı Çıkış, Konya-Sille Kasabası

Saat 06:30`da Polatlı Heykel önünde buluşma ve hareket.

İlk durağımız olan Meram bağlarında kahvaltımızın ardından sırasıyla Mevlana Müzesi ve Yeşil Türbe. Mevlana Müzesi'nin bulunduğu Mevlevi Dergahı'nın iç avlusundaki çilehane, mutfak, şadırvan, ve türbeleri gezdikten sonra dergahın içine giriyoruz. Hat sanatı ile yazılmış tabloları göreceğimiz Tilavet Odası, Mevlana Celaleddini Rumi; Bahaeddin Veled, Sultan Veled ve önemli Mevlevi alimlerinin mezarlarının bulunduğu "Yeşil Kubbe" olarak bilinen kısmını ziyaret ettikten sonra Semahane ve Mevlevi müzik aletlerinin sergilendiği bölümleri de gezip müzeden ayrılıyoruz. 
Daha sonra ŞEB-İ ARUS törenlerini izlemek için etkinlik alanına geçiyoruz sonrasında zamanımız kalması durumunda Şerafettin Bey Cami önünden geçerek, Şems-i Tebrizi Camisi'ne gidiyoruz. Şems'in Türbesi bu caminin içindedir. Şems-i Tebrizi, Mevlana’nın yoldaşı ve sırdaşı olup, hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır.
Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamandan sonra Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni Gezmeye gidiyoruz. Bahçeye girdiğiniz zaman, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacaksınız. Doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal yaşamlarında keşfedeceksiniz.  bahçe gezimizin ardından  Sille'ye hareket. Eski bir Rum köyü olan Sille'de eski Rum evleri arasında dolaşma imkânı. Kayalara oyulmuş kilise ve evlerin panoramik olarak görülmesinden sonra dönüş. 

Akşam saat 23.30 sularında Polatlı'ya varış.
 

Ulaşım
Otobüs veya Midibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Özel ulaşım, rehberlik hizmetleri, milli park  giriş ücretleri, KDV,Sabah Kahvaltısı
Ücrete Dahil Olmayanlar
Öğlen ve Akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri Şeb-i Arus Töreni Bilet Ücreti (40 tl isteğe bağlıdır)
Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, baş örtüsü, küçük bir sırt çantası, kazak, koruyucu krem, rahat bir giysi, rahat bir ayakkabı, su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek film, yedek hafıza kartı ve pil
 
 
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2019