ERKEN REZERVASYON GAP TURLARI 1400 TL

yorumsuz
173 Defa Gösterildi
ERKEN REZERVASYON GAP TURLARI 1400 TL
Gap Turları 4 Gece 5 Gün 

 

TUR FİYATI : 1400 TL

HALFETİ TEKNE TURU DAHİL 

URFA’DA YEMEKLİ SIRA GECESİ DAHİL 

NEMRUT DAĞI TURU GÜN BATIMI DAHİL 

 

EKSTRA ÜCRETLİ TUR YOK / HERŞEY DAHİL

 

Gaziantep - Zeugma Mozaik Müzesi - Mutfak Müzesi - Kahramanlar Müzesi - Gaziantep Kalesi Bakırcılar Çarşısı Halfeti – Atatürk Barajı - Karakuş Tümülüsü – Cendere Köprüsü – Arsemia  - Gün Batımı Nemrut Dağı - Nissibi Köprüsü – Diyarbakır – Şehir Surları – Ulu Camii – Cahit Sıtkı - Tarancı Evi – Hasan Paşa Hanı – Dört Ayaklı Minare – On Gözlü Köprü – Hasankeyf – Midyat Konut - Evi – Eski Mardin - Deyrul Zafaran Manastırı - Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi - Tahmis Kahvecisi - Urfa - Balıklıgöl - Harran Evleri – Göbekli Tepe 
ERKEN REZERVASYON ÜCRETLENDİRME 
1 ARALIK 2019 – 29 ŞUBAT 2020 ARASI : 1350,00 TL 
1 MART 2020 – 31 MART 2020 ARASI : 1400,00 TL  
1 NİSAN İTİBARİ SEZON FİYATI: 1450,00 TL’DİR. 

TUR PROGRAMI

1.GÜN | GAZİANTEP - MOZAİK MÜZESİ - GAZİANTEP KALESİ - MUTFAK VE HAMAM MÜZESİ - KAHRAMANLIK MÜZESİ - BAKIRCILAR ÇARŞISI:

Akşam saat 21:30 Polatlı  Hetkel  Önünden hareket ile gerekli molalarımız sonrası sabah saatlerine Gaziantep'e varış ve restoranımızda sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesine hareket ediyoruz. İlk olarak İngiliz ve Fransızlar’ın işgaline uğrayan Antep halkının göstermiş olduğu direnişi, açılan cepheleri, bu cephelerde savunma yapan kahramanları, taarruzları, harekâtları ve halkın yaşadığı zorlukları 2 bine yakın figür ile gözler önüne seren Kahramanlık Panorama Müzesini ziyaret ediyoruz. Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize Mutfak ve Hamam Müzesi ile devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KONAKLANACAK OTEL : Shimall Otel (Gaziantep)

2.GÜN | GAZİANTEP - HALFETİ - ''TEKNE TURU'' – KAHTA – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA ÖREN YERİ – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI:

Sabah kahvaltı sonrası Halfeti'ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Sonrasında ve Kahta'ya hareket. Minibüsler ile Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemeia Ören Yeri'nin (Eski Kale) gezilmesi sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra Eşsiz manzara eşliğinde '' GÜNEŞİN BATIŞINI'' izleyip bölgeden ayrılarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KONAKLANACAK OTEL : White Star Otel, Antiochos Otel, Bozdoğan Otel (Adıyaman

3.GÜN | ADIYAMAN - DİYARBAKIR – BATMAN - HASANKEYF - MİDYAT – MARDİN:

Sabah erken kahvaltı sonrasında Atatürk Baraj Gölü üzerinde yer alan Nissibi Köprüsünden geçerek Diyarbakır'a hareket. Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları,Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Ongözlü Köprü gezileri ardından Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf'e hareket. Gezimize panoramik olarak Mağara Êvleri , Zeynel Bey Türbesi, Hasankeyf Tarihi Köprüsü, Dicle Nehri, Kale (aşağıdan görülecektir) görerek sıradaki durağımız olan Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası verip Mardin’deki otelimize doğru hareket ediyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KONAKLANACAK OTEL : Yay Grand Hotel (Mardin)

4.GÜN | MARDİN - DEYR-UL ZAFERAN – ESKİ MARDİN SOKAKLARI – BALIKLIGÖL – URFA:

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze varış. Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbara da görerek ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya hareket. Urfa gezimizde; Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti sonrası otelimize hareket. Odalarımıza yerleşmenin ardından akşam yemeği eşliğinde urfa sıra gecesi programı için otelden ayrılıyoruz. Grubumuza özel ayrılmış bölümde yemeğimizi alıp program sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. KONAKLANACAK OTEL : Uludağ Otel (Şanlıurfa)

5.GÜN | ŞANLIURFA - HARRAN - GÖBEKLİTEPE – KAHRAMANMARAŞ ANKARA - POLATLI

Sabah kahvaltı sonrası Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Ardından Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen, insanlık tarihini değiştiren Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Kahramanmaraş'ta vereceğimiz yemek ve dondurma alışverişi molası sonrasında Polatlı'ya hareket. Gerekli molalar ile birlikte akşam saatlerinde POLATLI'ya varış.

 

 

Tur Tarihleri
1.TUR: 8-12 NİSAN 2020
2.TUR: 15-19 NİSAN 2020 
3.TUR: 24-28 MAYIS 2020 (BAYRAM ÖZEL) 
4.TUR: 25-29 MAYIS 2020 (BAYRAM ÖZEL) 
5.TUR: 24-28 HAZİRAN 2020 
6.TUR: 2-6 EYLÜL 2020 
7.TUR: 23-27 EYLÜL 2020 
8.TUR: 7-11 EKİM 2020 
9.TUR: 14-18 EKİM 2020 
10.TUR: 21-25 EKİM 2020 
11.TUR: 28 EKİM - 1 KASIM 2020 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Araç İle Ulaşım
* Araç İçi İkramlar 
* 1.Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı  
* 4 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama 
* Otelde Sabah Kahvaltısı (4) – Otelde Akşam Yemeği (4) 
* HALFETİ TEKNE TURU 
* URFA’DA YEMEKLİ SIRA GECESİ 

* NEMRUT DAĞI TURU  
* Seyahat Sigorta Paketi 
* Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri 

Detaylı Bilgi:


Turan Caddesi.3-8 Polatli
0(545)833 9343 Whatsaap 0(545) 833 9343
GezginGordion Turizm Merkez : 0(312)622 4205

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Şahsi Harcamalar
* Öğle Yemekleri 
* Yemeklerde Alınan İçecekler 
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 02 Şubat 2020